Mi a kineziológia?
A kineziológia olyan holisztikus, azaz az egész testet, lelket egészében vizsgáló, személyiség és képességfejlesztő módszer, amely preventív (megelőző) céllal is alkalmazható. A kezelés célja a stresszoldás, hogy a jelenbéli stresszek és azok múltbeli kapcsolódásai oldódjanak, elősegítve a szervezet öngyógyító mechanizmusainak működését.
A stressz általában a tehetetlenség és a kudarc érzésére adott válaszreakció. Születésünktől halálunkig állandóan változásokkal találjuk magunkat szemben, melyek feszültség teremtőek, s melyekhez alkalmazkodnunk kell. Gyermekkorunktól állandó elvárásoknak kell megfelelnünk,de senki sem tanítja meg nekünk negatív érzéseink kezelését. A hibás életszemlélet, az önmarcangolás, a régi sérelmek és kudarcok, az alkalmazkodási és beilleszkedési nehézségek, az elfojtott vágyak, érzelmek és szorongások - testi betegségeket hozhatnak létre.
Mindenki életében vannak a múltban olyan traumák, történések, melyeket nem biztos, hogy megfelelően fel tud dolgozni. Gyakran kerülünk az életünk során ugyanolyan szituációkba, melyekbe ugyanúgy viselkedhetünk, még akkor is, ha tudjuk, hogy nem akként kéne, és nem értjük miért. Az izomteszt segítségével feltárhatjuk az ok korát, azt az időpontot, eseményt, domináns személyeket, ahol először kerültünk bizonyos helyzetbe, Ha ebben a korban oldjuk a blokkokat, kihat az élet további eseményeire, felülírja azokat, és képessé válunk megfelelően dönteni, cselekedni.
A tanulási nehézségek is valamilyen trauma hatására következnek be, minden dyslexia az idő egy szakaszára vezethető vissza, amikor leblok-koltunk, „lelki vakfolt ” alakult ki.
Úgy képzeljük el, mint a hagymahéj burkait – úgy rakódnak egymásra az emléknyomok, amelyek érzelmi töltésük révén befolyásolnak bennünket. Mindazok az események, amelyek fogantatásunk pillanatától kezdődően történtek, nyomot hagytak és befolyásoló erőként hatnak ránk. Az egyes emlékek a hozzájuk kapcsolódó érzelmi töltéssel együtt raktározódnak. Bármi előhívhatja őket, ami a keletkezés idején hozzákapcsolódott. Nemcsak a helyzeti hasonlóság, de egy íz, illat, szín, forma, hangulat, arckifejezés, szó… ugyanazt a lélekállapotot hívja életre, mint amit az első emléknyom keletkezésekor átéltünk. A kineziológus azért képes megtalálni ezeket az időpillanatokat, mert a stressz emléke akár egy évszám, név, esemény említésére is jelez, ha ahhoz valaha stressz kötődött. Megváltozik a légzés, az izomtónus, tudattalanul hasonló lélekállapotba kerülünk, mint egykoron. A legfontosabb: a stressz következtében képtelenek vagyunk alkalmazni mindazokat az ismereteket, készségeket, amelyekkel egyébként jól bánunk. Úgynevezett robotpilóta állapotba kerülünk és a robotpilótát az elszenvedett stressz, félelem, fájdalom irányítja.
Megoldás: a meghatározó élmények tudatos feldolgozása; megbocsájtani önmagunknak és mindazoknak, akik valaha is bántottak; a múltbeli hara-gok, fájdalmak elengedése; megújult tudatossággal tekinteni a jövő felé.